על הסבת מקצוע והגשמת חלומות

איך לקחתי החלטה לעזוב את עבודה שאהבתי ולמה?

כשנולדה ביתי סופיה, התרחשה לידה נוספת - הרצון ללכת עד הסוף עם התשוקות שלי, עם הטבע שלי ולעזוב עולם ססגוני וצבעוני לא פחות – עולם הפרסום. הרגשתי מעיין קרע פנימי, העבודה בפרסום הייתה נוחה, מתגמלת ולא פחות חשוב - מעניינת, אבל עולם התנועה עבורי חזק יותר מהכל. רקדתי מודרני בתור נערה ופלמנקו בבגרותי. במקביל,תרגלתי יוגה באופן מסור לרבות קורסים והשתלמויות אצל מורים רבים וטובים כמו אריאן ווד, אובי ליפשיץ, נגה וייס הריינטו, נוח מאזה, שירלי כספי, רויטל דהן שבח ועוד

הרצון ללמד יוגה עורר בי תחושות מעורבות שעולות באופן טבעי שאדם עושה חישוב מחדש במסלול חייו - בחירת מקצוע או דרך.

נתחיל מהפחד הקיומי הבסיסי לפרנסה יציבה, במיוחד כשמתחילים במשהו חדש, כמו גם הפחד מפציעה, שהרי עם הגוף הוא הכלי העיקרי בעבודה מה יקרה אם חלילה הגוף יפגע, שלא לדבר על השדים שצצים במחשבות על מסוגלות עצמית ואמונה בדרך, קולות חרדה שאומרים "ואם לא אצליח? ואם לא יאהבו אותי? ואם זה לא יהיה כפי שמצטייר בדימוני? ועוד.

אנשים שהיה להם במיינד מפת דרכים משורטטת בעודם צעירים, תמיד עוררו בי סקרנות. ניסיתי לעצב לעצמי חיים כאלו לא מעט. למדתי, למדתי עוד קצת, עבדתי, בניתי מסלול קריירה, 9 עד 18 כל יום, לעיתים הפגנתי חריצות נשארתי גם עד 21, ובכלל ייצרתי כסף לאנשים אחרים שהגשימו את החלומות שלהם.

כששאלתי את עצמי מה הוא החלום שלי, רציתי הרבה, לא אחד. אותה תחושה כשהולכים לקולנוע כשיוצאים סדרה של סרטים טובים - אתה עומד מול הקופאי, מתלבט באופן קדחתני איזה סרט לבחור ובאנחת יאוש שולף את כרטיס האשראי ומתבאס שבחלון הזמן הזה אפשר לראות רק סרט אחד. והיות ואנחנו היוצרים היחידים של סרט חיינו, או סרטי חיינו, אתה רוצה להיות בימאי זוכה אוסקר או לפחות לזכות באיזה פסטיבל. אתה רוצה משמעות. וכשם שמתלבטים איזה סרט לבחור כך התלבטתי לגבי הייעוד שלי.

החלום שלי מעולם לא היה נהיר ויחד עם זאת חיפשתי את הדיוק. היוגה אומרת, שכדי לקלוע לכל מטרה ולהצליח, קודם כל צריך לסגת לאחור למקום שקט ופנימי, שמתוכו ניתן להבהיר לעצמנו את מטרתנו ואז -לפעול במלוא העוצה של הכוונה.

אז באמצעות היוגה, תירגלתי את ההקשבה פנימה, התבוננתי במניעים האמתיים ולאחר תקופה נגמלה בליבי החלטה - החלטתי שעולם התנועה עבורי זה כדור שמש עגול וזוהר ואני רוצה לנצח כל פחד או כל שד שנמצא בראשי ואומר לי אחרת. הבנתי שאני צריכה להקשיב לקולות הלב ולא לקולות הראש ולהעביר את נפלאות העולם הזה הלאה, ללמד ולשתף, מתוך אמונה שלמה שתרגול והעמקה בדרך זו יכולה להוות נתיב מלהיב מלא באור, רוגע ועניין.

לכל אחד מאיתנו יש מורה פנימי שחבוי לנו בתוך הלב. המורה הכי טוב מכל גורו שתרצו והוא יודע בדיוק לאן כל אחד צריך ללכת, מה ייעודו ומה יעשה לו לעיתים קרובות תחושה של שלווה ואפילו אעז ואקרא לזה אושר. הגורו הפנימי כמו בשנת חורף ארוכה, מסתתר מאחורי תנודות התודעה. צמד מילים חינני שמתכוון לעודף מחשבות, הסחות דעת, אי שקט.

והקולות השליליים שעולים במחשבות מידי פעם? לא לתת להם להשתלט עלי ולהקפיא אותי במקום. הנוסחה היא פשוטה - התמדה בדרך לאורך זמן, היא נותנת השכר הטובה ביותר. לחשוב חיובי ולהאמין בעצמנו זה תרגול וזה כשלעצמו כבר יוגה.

#למידה #יוגה #עבודה #בריאות #נפש #החלטה

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square