top of page

על צ'אקרת הלב ועל הקשר למגן דוד בהתבוננות מחודשת לאחר השבת השחורה

הצ'אקרה הרביעית צ׳אקרת הלב, שמה אנאהטה. המשמעות היא "צליל המופק ללא נקישה" או "זרם צליל אינסופי"

אהבה ללא תנאי. ממוקמת במרכז החזה על ערוץ האנרגיה המרכזי שמקביל לעמוד השדרה (Sushumma). חולשת על איברי הלב והראות, קשורה ‎ביכולת להסתכל במבט-על ובפרספקטיבה חדשה.


צ׳אקרת הלב ברטט הנמוך שלה עסוקה בצורך אהבה לעצמי, ברטט הגבוה שלה היא ראייה שרואה מעבר לאשליית הנפרדות ובתפיסת חיים מתגמשת ומתרחבת.


הסמל שלה שני משולשים (מגן דוד) סמל שמתאר מפגש בין עולם תחתון ועולם עליון - בין התדר הארצי הישרדותי לבין התדר הגבוה שלנו שמביא איתו מודעות חברתית, חמלה, אמפטיה, חוסן (יכולת להכיר בכאב מבלי להיות מנוהל ממנו), תחושת שייכות, פתיחות ואמון. המגן דוד מופיע גם בתרבויות המזרח הרחוק משמש לעזר במדיטציה להשגת תחושת שקט והרמוניה


יש שיראו את מגן הדוד, כסמל שמהווה את רגע הבחירה. הרגע שמהווה נקודת ההכרעה בין ה״למטה״ ל״למעלה״. בין התדר הגבוה לבין התדר הנמוך, בין התודעה הגבוהה לתודעה נמוכה וארצית. מיקום הצ'אקרה מייצג את שני הכיוונים להם העולם הולך - האם העולם ידרדר למציאות קשה יותר של פילוג ושנאה או יגבור על הקשוי והכאב לעבר החופש, האחדות, המודעות והאהבה. לאותה נקודת שיווי משקל שנמצאת בצ׳אקרת הלב.


כאמור, אין אנו יכולים לשנות את העולם בחוץ אבל המהות כאן שיש לנו את הבחירה בכל רגע נתון בתוכנו. אילו בחירות אנחנו צריכים לעשות בתוכנו על מנת להעלות את התדר ולרפא את הלב? בחירה זו הצהרה של מי שאני בוחר/ת להיות ברגע זה!

אותה בחירה שמחברת אותנו לאור שלנו כדי להיות כשרשרת ענקית של נקודות של אור בוהקות שמחוברות ומחזיקות אותנו חזקים ביחד. כל פעם מחדש, בדרך הזו, הבחירות שאנו לוקחים מעצימות אותנו.


בימים קשים אלה, לאחר השבת השחורה ב 7.10.23, אנו ניצבים בפני הזדמנות ללידה מחודשת ברמה האישית וברמה הקולקטיבית. אנרגיית האהבה לא צריכה דבר כדי להתקיים. זו אנרגיה שלא תלויה בדבר, בניגוד לאש לדוגמא, שחייבת חמצן כדי לבעור. הנקודה העמוקה היא שעל מנת להיות באהבה, התנאי היחיד הדרוש לקיום האנרגיה הזו מתחילה באהבה עצמית. אדם ללא אהבה עצמית וללא הערכה עצמית יתקשה בקבלת האחר בשלומתו, או ינסה להשלים את החסכים שבו ע"י איכויות של חמדנות, תאוות בצע, כוחנות , מניפולטיביות, אגו, אינטרסים ואגואיסטיות. אדם שבשלום עם עצמו ויקבל את עצמו כשלם יהיה בשלום גם החוצה. מתוך האיזון בצ'אקרת הלב, נובע הצורך והשאיפה לחזור לאחדות, לאהבת העצמי ומה שמסביבי.


בנימה אישית, אני כולי תפילה שדווקא הקרבתם של הצעירים שחגגו ברגליהם את העולמות הגבוהים של אחדות חופש ואותנטית ואלו שהגנו בבתיהם ועטפו באהבה את קיומה של מדינת ישראל, יביאו לטרנספורמציה ולשינויים עמוקים לדורות קדימה.


Kommentare


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page