שיחות עם אנשים מכל התחומים שאוהבים יוגה ושנותנים ליוגה משמעות בחייהם וגם בחיי אחרים.

בנפש וגוף שגרים ביחד ומזינים אחד את השני, בגוף שנושם ונפש שחיה, זה המקום וזה הזמן, עכשיו.

אודי סהר Udi Sahar מדבר על יוגה ותזונה

הפודקסט הראשון הוא עם  אודי סהר היוגיסט, המורה ליוגה, הנטורופת, היזם העסקי ובעל המותג "Urban Shaman". אודי יספר לנו מהי יוגה אשטנגה, איך הוא המיר אהבה למקצוע ואיך הוא התמודד עם אסטמה של העור והחלים. יש לו גם טיפ מקסים לקרמה טובה ומדיטציה אחת לכולנו.

תהנו!

1

זיוית איתן לוי - איינגר 

הפעם אני והמורה זיוית איתן לוי מתמקדות באיינגר, נדבר על הגורו, מייסד השיטה, ב.ק.ס איינגר,  נעמיק אל תוך ההיסטוריה ונבין מה הייחוד שלה. בסוף, אנחנו מסיימות עם מיטב המסורת - מנטרה שתגרום ללב שלכם לפעום. תהנו.

2

הטוב, הרע והכישרון  - אייל צ'חנובסקי

מורה של מורים. הוא התחיל עם היוגה בגלל הריח ומאז יש לו מערכת יחסים איתה בלתי רגילה. הוא קורה לעצמו "יוגיסט שמאלני", במלים פשוטות זה פורע סדר - קצת רחוק מהאימג'ים הטהורים כשעולים כששומעים על "מורה ליוגה".  מהו מורה טוב בעיניו? מהי הדרך הנכונה למורה מתחיל? האם היוגה מביאה להארה? קצת על יוגה ופסיכדליה, על הקשר ביניהם ועל סמים מרחיבי תודעה. ומזה אננדה?

3

על שיטת הריפוי "ריברסינג" עם שירן מיכאלי

אם יוגה עוסקת באיך לנשום נכון אז בריברסינג עוסקים ב-למה אנחנו לא נושמים נכון. שירן מיכאלי מנחה סדנאות בארץ ובעולם לוקח אותנו עמוק פנימה, יסביר לנו על כוחו של החמצן בנשימה, איך אנחנו משחררים את עצמנו ממכאובים וממסכות. איך טראומה יכולה לשרת אותנו בחיים ואיך אנחנו יודעים שאנחנו עוסקים במקצוע הנכון?

4

יוגה תרפיה עם אירי קליין

איריס קליין מורה ליוגה תרפיה ולהוראת יוגה תרפיה מדברת איך הגיע לייעוד שלה? על הקשר בין סבל למימוש עצמי? מהי יוגה תרפיה? מי האנשים שזקוקים לה? מי האנשים שלומדים אותה? ביחד אנחנו גם מנפצות מיתוסים על מורי יוגה. בסוף היא גם שרה מנטרה (וואו!) על הקשר בין מורה לתלמיד. תהנו!

5

 

על יוגה ומדיטציה עם הקומיקאי אורי גוטליב

פודקסט מיוחד לפני יום העצמאות והפעם מנקודת מבטו של הקומיקאי אורי גוטליב. הפודקסט ה 6 אך הראשון (אימל'ה) שהוקלט, אני שטותניקית, מתרגשת לאללה כמו גרופית וגוטליב כמו אורי גוטליב - חד ומעניין. אנחנו משוחחים על מדיטציה, על יוגה  ואיך הם תורמים לו בקריירה, הוא גם משתף איך הוא מתמודד עם  החשיפה שלו בתקשורת ועם ביקורת חיצונית ולא פחות חשוב הביקורת הפנימית שלנו. ואיך אומרים אורי, עם חולם או עם קובוץ? תהנו!

6

יין היוגה -  עם נוגה וייס הריינטו

נוגה וייס הריינטו פשוט לא הצליחה להרדם בלילה מה שאילץ אותה לחפש פיתרון - כשמצאה אותו היא כמו נולדה מחדש והפיצה את הבשורה מבאלי שבאינדונזיה בכל סטודיו אפשרי ופסטיבל יוגה בישראל. YIN YOGA, השיטה מן המזרח שכבשה את מזרח התיכון ועוד חלקים בעולם. בפודקסט אני משוחחת עם נוגה שחולקת בתשוקה רבה את יתרונות השיטה. במימד הפיזי, השיטה מתאימה לכולם וקצרה היריעה מלהכיל ואת היתרונות. במימד הרוחני אנחנו בעיקר לומדים איך "להיות" כדי "לקבל את מה שיש" באותו רגע נתון באופן הכי מדוייק שיש. תהנו!

7

 

שאקטי מאי מדברת ובועטת בהכל

יפעת מאי הידועה כשאקטי מאי, ניהלה מרכזי יוגה ברחבי העולם והגיעה בחזרה לישראל לפני ארבע וחצי שנים. מאז היא מכשירה מאות תלמידים להוראה במרכז רוחני שאותו הוא ייסדה ונוכחותה מהדהדת בתקשורת כדמות שמובילה אג'נדות שנויות במחלוקת. לא מעניין אותה מה תחשבו ואם תאהבו אותה או לא, היא מרגישה שהיא שליחה של אמת גם אם זה במחיר של להרעיד את הקרקע ולפורר כל מוסכמה חברתית או אמת שגדלנו עליה.  דיברנו על מערכות יחסים, איך אנחנו הופכים להיות שלמים ומאושרים ללא זוגיות. היא גם לא מתביישת להביע את דעתה על ילדים, על יוגה בערום וכן - גם על שתן דיברנו, הנקטר של שיווה - לשתות, למרוח בשיער, בפנים, לשאוף ולנשוף שתן מבלי להתבייש. קבלו את שאקטי.

8

עידו לוי מורה ותיק לויג'ננה יוגה ומקים פורטל היוגה

 שיחה מרתקת עם עידו לוי, מורה ותיק לויג'ננה יוגה ומקים האתר פורטל היוגה. עידו מפרט בענווה קצת על עקרונות השיטה, מה מבדיל אותה מאחרים והופך אותה לבעלת עוצמה. הוא גם חולק איתי בתובנות איך לשמור על האימון גם בתקופות שהחיים מנסים למשוך אותך החוצה ומהם העקרונות המנחים שכל מורה ליוגה צריך לאמץ כבעל עסק, ותיק או מתחיל. לי היה מרתק, מקווה שתהנו גם אתם. נמסטה 

9

דר' גלעד חרובי - ראשון המורים שהביא את האשטנגה יוגה לישראל

האורח שלי הפעם הוא דר' גלעד חרובי. גלעד, ביחד עם זוגתו מירי, מכשיר מורים לאשטנגה יוגה מעל 3 עשורים. הוא כתב את הספר "לבדיות", מעיין מורה נבוכים נהיר וידידותי למתרגלים הנועזים שרוצים למצוא את הידיים והרגליים בחומרים התיאורטיים ובגובה העיניים. בימים שהרשת שטופה במתרגלים המציגים מנחים פיזים מורכבים, טבעי להרהר בשאלה - האם ייתכן שהמסורת הזאת - שנמסרה לנו מימי קדם – עוסקת רק בתנוחות, יופי פיזי, כושר ואולי שלום עולמי? ברור שלא. חייבת להיות מטרה עליונה, מתוחכמת, ועמוקה יותר. גלעד מדבר על הכל, הוא גם נותן דעתו על שימוש בסמים מרחיבי תודעה ושוחט לא מעט פרות קדושות. דיבורי יוגה, עכשיו.

10

אובי ליפשיץ ואני מהרהרות על הקיום - מיינדפולנס

אובי ליפשיץ ואני מהרהרות על הקיום. כל אחד מאיתנו מכיר את התחושה של סוף היום - העיניים נעצמות והמחשבות מתחילות להערם בזו אחר זו. לעיתים הן יציפו אותנו בתחושות חמות, נחוש רווחה ונרדם כמו תינוקות ולעיתים הן ידקרו, יכאיבו ונרגיש אי נחת שידיר שינה מעיניינו.  מה הקשר בין היזכרות בדברים לבין איכות חיים ולמה כל כך חשוב להרהר בזה? כיצד אותם הרהורים קיומיים בשיטת מיינדפולנס, יכול להטיב עמנו ברמה הפיזית וברמה הנפשית? ומזה בכלל "מיינדפולנס" ? אובי מורה בכירה ליוגה מעל 14 שנה, מלמדת תנועה ודואגת לנפש, משתפת אותנו בדרכה.

11

דניאלה יפרח מורה לתנועה כוכבת אינסטגרם מדברת אהבה

בעידן ש"אם זה לא מצולם זה לא קרה" וכל פריים מטובל בדבש נצחי, שלא לדבר על כך שכל פרסונה הוא חבילה שיווקית, דניאלה יפרח, מורה ליוגה ותנועה, שתלה את ליבה בגן האינסטגרם והפריחה את השממה. עם 15,000 עוקבים ותיעוד עולמה הפנימי, החברתי והרוחני באופן מסור ועקבי, טבעי שיעלה הספק – עד כמה זה אמיתי? האם מדובר באישיות אמתית או אישיות בדויה? האם הפריימים המדויקים ומילותיה הרכות הן טריק חזותי או אמת טהורה? כאן או לשם, כשאתה מפיץ רוחניות ואהבה, כשאתה כותב ועורך את התכנים, כשאתה בוחר מה להציג ומה לא, סה"כ התוצאה היא האדם שאתה.

דניאלה יפרח מדברת על אהבה וגווניה.

12

שיחה על יוגה, חיים ומוות עם סיגל ביבר 

האם החיים הם כל מה שקורה לנו כל עוד אנחנו לא חושבים על החיים עצמם? כי כשקורה משבר גדול כמו מוות של איש יקר לנו או מחלה סופנית, קשה מאוד להמשיך לחיות או לתכנן את המחר. כשבתרבות המערבית "חוגגים את החיים", ההתמודדות עם משברים בלתי צפויים היא מטלטלת ולפעמים מפרקת. סיגל ביבר, יכולה לדבר על זה הרבה יותר מכל בן אדם אחר. היא מורה ליוגה תרפיה, מרצה לפילוסופיה יוגית ומתמחה בליווי חולים בסרטן. בפודקסט היא משתפת אותנו בחכמתה ובאומץ לב בחייה האישיים והמקצועיים, נותנת לנו כלים  - איך לחיות בתקופות קשות. היא ריתקה אותי בצורה יוצאת דופן והנגישה את הפילוסופיה של היוגה בצורה שהכי קרובה לחיים של הכאן ועכשיו. מזמינה אתכם להאזין. מוגש באהבה

13

רויטל דהן שבח - מורה ליוגה ומומחית לאגן הנשי

יוגה, נשים והריון. פודקסט מלא בנשיות. כל מה שמתרגלת צריכה לדעת.

14

שיחה עם אדי טויונגה - המורה שרואה את העולם הפוך מהרצפה

אדי הגיע אלינו מקנדה וכבש את אולמות היוגה של ת"א. מתרגלים התאהבו ברצפים התנועתיים והושפעו עמוקות  מאמירותיו הפילוסופיות. מה הביא אותו אלינו?  כולם מזדהים האמירה "האדם מתכנן תוכניות ואלוהים צוחק", אדי יכול לספר לנו על ההתמודדות שלו עם השינויים בחיים, על המעבר, על  החיים כאן ועל התוכניות לעתיד. ואיך כל הפודקסט קשור ללהיט משנות ה 2000 של Baz Luhrmann

 Everybody's Free To Wear Sunscreen ??

 תהנו!

15

שירלי כספי - "טאט טוואם אסי" 

לפעמים נראה שהחיים מספקים תנאים מצוינים ללמה לא להיות אנחנו: לקחת החלטה מתוך פחד ולא מתוך אמת, לקחת עבודה כי צריך ולא כי אני אוהב, לעוף בכנפי פרפר ולא בכנפי נשרים, לשקר לקרובים אלינו או לעגל פינות. רבות הדרכים לא להיות עצמנו עד הסוף ומתוך כך אנו עלולים לעשות החלטות ובחירות לא מדויקות. איך אנחנו יודעים שעשינו את הבחירה הנכונה שתסב לנו אושר? בחירות שהן קרובות לטבע האמיתי שלנו? ובכלל - מהו הטבע האמיתי שלנו? בפודקאסט, אני משוחחת עם שירלי כספי, מורה בכירה לאשטנגה יוגה, תוך אמונה כשהדלתות יסתובבו - נבחר טוב. שירלי חולקת בנדיבות ובאהבה את הידע שלה. בסוף אני מקריאה סיפור שאולי ייתן זווית או מבט מחודש על עצמכם והחיים בכלל. כמובן שיש גם שיר נהדר - אתם מחויבים לקום ולרקוד. או לעשות יוגה.

16

לירז רון פבין Liraz Ron Fabin מאמנת עילוי ליצירת מציאות

כשאומרים שמציאות היא ריפלקשיין של מה שיש לנו בפנים, זה לא נעים לחוות מציאות שהיא לא משקפת את המאווים שלך, או לא מתקיימת כפי שהיית רוצה. אנחנו חווים אכזבות, משברים, אפשר להגיד מציאות חיים לא פשוטה מלאה באתגרים.אחד המכאובים היותר גדולים הוא להרגיש לא נאהב, או לא למצוא את האחד או האחת שאיתם נוכל לטפח חיים משותפים ושמחים. לעיתים, גם אם זה יקרה, ייתכן שזו תהיה אפיזודה חולפת והלב ייסדק או ימשיך למקום אחר. מישהו יפגע. פודקסט לכל הנפשות שתוהות ושואלות את עצמן – 
למה לי זה לא קרה? למה אני לא בזוגיות? או למה אני במקום שלא טוב לי להיות בו? לירז רון פבין Liraz Ron Fabin מאמנת עילוי ליצירת מציאות עוזרת לחדד תובנות ולראות את כל סיפור האהבה הזה מזווית נוספת, נותנת כלים פרקטיים, מעשיים איך ליצור את המציאות הנחשקת.

17