במסורת הזן נאמר "כשאני מחביא את עצמי, הצל שלי נחשף" ומה היא יוגה אם לא לבוא אל מול האור, זה הפנימי, לחשוף את עצמנו פנימה אל מול עצמנו, ליצור אינטימיות עם הטבע הפנימי האמיתי ולהתעורר.

שני אטיאס,  מתרגלת ונושמת יוגה כבר 12 שנה, עם מעל  1000 שעות הכשרה של קורסי מורים. רקדנית, בעלים של סטודיו Yoga Shalaומובילה ריטריטים וסדנאות ברחבי הארץ ובעולם.

לא בחרתי להיות מורה ליוגה כמו שבחרתי להקשיב לקולות האותנטיים שעלו מתוך ליבי. מגיל חמש מצאתי את עצמי חוקרת ומעמיקה בעולם התנועה והריקוד (מחול מודרני ופלמנקו). לעולם הרוח נמשכתי מאז ומתמיד, החל מלימודי פילוסופיה מערבית דרך  פילוספיית המזרח: זן, טאו ובודהיזם. רעיונות פילוסופיים היוו עבורי דרך להתמודד לבחון מצבים וסיטואצות מעבר לפרשנות האישית שלי ולחיות בחירות תפיסתית ומחשבתית בזמנים טובים ומאתגרים במקביל. 

 

היוגה מיגנטה אותי לעומקה לפני יותר מעשור כשגרתי בניו יורק. השפע התרבותי והאמנותי בעולם התנועה והמחול שנחשפתיאליהם שם, הובילו אותי ללמוד גם את היוגה. ידעתי שיש בה כמו סוד שמחכה להתגלות ומהרגע שהתחלתי את הדרך, נפתח נתיב חדש בחיי שהכניס בי המון השראה, שקט ושלווה,  ויותר מיזה -אומץ לפרוץ החוצה מאזורי הנוחות שלי ולגדול כאדם ברמה הפרקטית וברמה האישית. 

 

גמעתי בשקיקה עשרות סדנאות, קורסים והשתלמויות אצל מורים רבים וטובים כגון שמעון בן אבי, מאיה גרוס, אובי ליפשיץ, אריאן ווד, אלית הר שדה, נוח מאזה, נתי עזרתי, לאון לונדון ועוד. נאמר, כל עוד אדם נשאר תלמיד, אדם נשאר חי. הלמידה היא משמעותית עבורי; מסע אין סופי לחקר האמת והחיים עצמם, דרך לדעת את עצמי וליצור.

 

בדרכי ובכל הכלים שברשותי אני מעבירה לתלמידים את ההבנה והידע שלי דרך תנועה, הקשבה ושיח פילוסופי, להרחיב את החופש הפנימי בגוף ובתודעה ולהרבות טוב בעולם. לימים הקמתי את השאלא, מרחב יוצא דופן לתרגול וללמידה, בו אני מקדישה את יעודי להעברת המסורת היוגית.

שיטת ההוראה שלי משלבת מספר שיטות ויש בה מאפיינים איינגריים טיפוליים לצד תרגול דינמי ברוח האשטנגה ויניאסה. ריקוד של תנוחות ומעברים לצד הוראה פרטנית ומדויקת שהעיקרון המנחה הוא סנכרון תנועה לנשימה, עוצמה ורכות. 

 

אני שמה דגש על דיוק, חיזוק ותנועתיות. אלו מציתים מחדש את יכולות הגוף ברמה הפיזית, הקוגנטיבית והמנטלית. הרקע שלי כרקדנית נותן לי השראה ואני יוצקת מתוכו דגשים ייחודיים במהלך התרגול; חופש תנועה כדרך לחופש פנימי, להיות, ליצור, להתבטא, להרגיש טוב וחיוני ביום יום על המזרון ובחיים בכלל. 

 

ההולך בדרך היוגה כמו אוחז במכחול בידו,

דרכו הוא מצייר את חייו כפי שרואות עיני רוחו.

היא מפסלת מתוכנו את הטוב.

היא יכולה להיות וירטואוזית ומרשימה,

אך היא יכולה להיות גם שקטה ורכה. 

היא צובעת לנו את המודעות בצבעים

ומפתחת עומק ופרספקטיבה אל תוך הגוף.

בסופו של דבר, היא כמו כל סוג של אומנות

היא מספרת את הסיפור שלנו.

 

כשמגיע תלמיד חדש או שסדנה חדשה נרקמת, אני חווה את האיכויות והאינסוף של כל מי שבוחר ללכת את הדרך, ונרגשת לזרוע את אותם זרעים של  אור. בטווח הקצר, עדה לשינויים המתחוללים ברמה הפיזית ואת הרגיעה. לאחר תרגול ממושך ועקבי עדה לתמורות ושינויים עמוקים יותר שמתחוללים בחיי אנשים. זרעים שהונבטו בזמן ובמקום הנכון. 

 

בהודייה על כל המורים שפגשתי בדרך.

ובלבד שנפעל מתוך אהבה. 

שני

 

 

Yoga for Life